Zajímavosti a kultura

Peklo Čertovina

Tento unikát naleznete nedaleko Hlinska v Čechách v obci Čertovina. Jedná se naprosto o výjimečnou stavbu, která sahá až do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry. V útrobách stavby naleznete zmiňovaného podzemní labyrint, restauraci s kapacitou 200 míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu a v létě dětské hřiště se skákacími atrakcemi.

Více...

Betlém Hlinsko

Památková rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku nabízí návštěvníkům prohlídku domků s umístěnými dílnami lidových řemeslníků: obydlí tkalce, výrobce hraček a továrního dělníka se ševcovskou dílnou ve výměnku. Pořádají se zde různé tematické výstavy, nalézají se zde prodejny s upomínkovými předměty, restaurace, cukrárna, příjemná kavárna, obchůdky a mnoho dalších.

Více...

Plavecký bazén Hlinsko

Plavecký bazén byl dostavěn v roce 1996 a v témže roce 1. září zahájil provoz. Ročně navštíví náš bazén cca 80 000 plavců. Součástí bazénu jsou 2 squashové kurty, sauny, solárium a fitness posilovna.

Více...

Skanzen Veselý kopec

Soubor lidových staveb jsou roubené usedlosti volně rozptýlené v původním krajinném prostředí, které sem byly přeneseny z oblasti Žďárských vrchů a Železných hor. První expozice byly zpřístupněny v roce 1972. Budovy dokumentují život a způsob hospodaření drobných rolníků od poloviny 19. do poloviny 20. století

Více...

Golfové hřiště Svobodné Hamry

Devítijamkové hřiště bylo postaveno v roce 1999. Nachází se v údolní nivě řeky Chrudimky v obci Svobodné Hamry. Je protkáno řadou vodních překážek. Vedle mistrovského devítijamkového hřiště můžete využít tréninkové plochy pro nácvik všech golfových disciplín.

Více...

Lanové centrum Hlinsko

Kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky musí navštívit náš lanový park v Hlinsku. Naše lanové centrum se skládá z různých překážek, které mají návštěvníci za úkol překonávat. Mezi stromy jsou různé mosty, "prolézačky", lanové překážky, přejezdy, zhupy, sítě, lávky a další překvapení a výzvy, které na vás čekají.

Více...

Ranč na špici

Ve vesničce Podmoklany u Ždírce nad Doubravou naleznete místo pro odreagování od všedních starostí. Nachází se zde Ranč na Špici, který nabízí vyjížďky na klidných koních plemene Hafling v malebné přírodě CHKO Železné Hory.

Více...

Pivovar Rychtář

Pivovar Hlinsko patří mezi pivovary s poměrně krátkou historií. Byl založen v roce 1913 a je posledním pivovarem postaveným v Čechách mezi rokem 1913 a rokem 1971. Pivovar byl na tehdejší poměry velmi moderně vybaven, s elektrickým pohonem a s kapacitou varny 100 hektolitrů na jeden var. Ve dvacátých letech činil výstav piva zhruba 26 tisíc hektolitrů. Vařila se piva výčepní, dále 12% světlý ležák a 12% tmavé pivo Hlinecký granát. Zájemcům o pivovarnictví nabízíme exkurzi do Pivovaru Rychtář.

Více...

Lovecký zámeček Karlštejn

Rokokový zámeček Karlštejn leží ve stejnojmenné vesničce mezi Hlinskem a Poličkou. Byl postaven v letech 1766–1776. Tento lovecký zámeček byl vybudován v pozdně barokním slohu, na místě kaple sv. Jiljí, která byla zastavěna do zámečku. Natáčely se zde scény pro pohádku O kominickém učni a dceři cukráře a také pro některé díly televizního seriálu Četnické humoresky.

Více...

Hrad Košumberk

Košumbersko se rozprostírá v kotlině na rozhraní Labské nížiny a Českomoravské vrchoviny. Do dnešní doby se zde udrželo čisté životní prostředí, a to díky okolní lesnaté krajině, kterou neznečišťují žádné větší průmyslové podniky. Košumberk leží na mapě asi 25 km od Hlinska. Oblast je dostupná autobusem, ale i vlakem s nejbližší zastávkou v Chrasti u Chrudimi.

Více...

Aktivity v okolí

Objevte krásu hlinecka a vysočiny

Lyžování
Sjezdové a běžecké lyžování

Navštivte Skiareál Hlinsko a užijte si den plný zábavy. Sjezdovka o délce 450 metrů, 3 lyžařské vleky, půjčovna vybavení a škola lyžování.

Turistika
Turistika

Vysočina se nachází v samém srdci České republiky na pomezí Čech a Moravy. Nabízí spoustu turistických tras pro milovníky procházek.

Cykloturistika
Cykloturistika

V okolí Hlinska se nachází spoustu cyklotras a cyklostezek, které Vás zavedou na ty nejkrásnější a nejklidnější místa Vysočiny.


Cykloturistika
Zajímavosti a kultura

Na Hlinecku naleznete četné kulturní památky, oblíbené rodinné atrakce i přírodní zajímavosti. Vybere si každý.