Cykloturistika

Vodní nádrž Seč

Přehrada Seč je jedním z nejhezčích a také nejnavštěvovanějších míst v Železných horách. Přehradní nádrž Seč je největší vodní plochou Pardubického kraje a asi nejznámější rekreační oblastí. Sečská přehrada chrání před povodněmi a dává energii.

Více...

Cyklopark Podhůra

Stezky Cykloparku Podhůra jsou určeny pro horská kola a jsou vybudované podle speciální metodiky, která poskytuje maximální zážitek z jízdy a zajišťuje co nejvyšší bezpečnost a šetrný přístup k přírodě.

Více...

Toulovcovy maštale

Toulovcovy maštale jsou ojedinělým souborem skalních útvarů, hlubokých kaňonovitých údolí, skalních měst, jeskyní i samostatných skal pojmenovaných podle toho, co lidem připomínali. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických stezek s vlastním značením, na kterých se lze občerstvit z četných studánek.

Více...

Národní kulturní památka Ležáky

Bývalá kamenická osada Ležáky sloužila za druhé světové války jako úkryt parašutistů skupiny SILVER A s radiostanicí Libuše vyslané z Londýna. Osud osady se naplnil 24. června 1942, kdy do Ležáků vtrhli němečtí nacisté. Všichni obyvatelé kromě dvou dětí byli zavražděni, osada vypálena a srovnána se zemí.

Více...

Vrch Devět skal

Devět skal (836 m) je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny. Název je odvozen od skalního labyrintu, který je tvořen třemi dlouhými hřebeny s devíti věžemi a třemi malými věžičkami.K Devíti skalám vede několik tras – červená značka od Cikháje, modrá značka z obce Křižánky a žlutá turistická značka z městečka Svratka. Je zde možnost provozovat horolezeckou činnost.

Více...

Skalní útvar Čtyři palice

Přírodní rezervace Čtyři palice je součástí CHKO Žďárské vrchy a leží východním směrem od obce Křižánky.Přírodní rezervace je tvořena rulovými skalními útvary připomínající čtyři palice, jež vznikly mrazovým zvětráváním hornin.Do oblasti přírodní rezervace vede modrá, žlutá a zelené turistická značka. Zdejší skály jsou rovněž využívány horolezci jako cvičné stěny.

Více...

Aktivity v okolí

Objevte krásu hlinecka a vysočiny

Lyžování
Sjezdové a běžecké lyžování

Navštivte Skiareál Hlinsko a užijte si den plný zábavy. Sjezdovka o délce 450 metrů, 3 lyžařské vleky, půjčovna vybavení a škola lyžování.

Turistika
Turistika

Vysočina se nachází v samém srdci České republiky na pomezí Čech a Moravy. Nabízí spoustu turistických tras pro milovníky procházek.

Cykloturistika
Cykloturistika

V okolí Hlinska se nachází spoustu cyklotras a cyklostezek, které Vás zavedou na ty nejkrásnější a nejklidnější místa Vysočiny.


Cykloturistika
Zajímavosti a kultura

Na Hlinecku naleznete četné kulturní památky, oblíbené rodinné atrakce i přírodní zajímavosti. Vybere si každý.