Lyžování

Skiareál Hlinsko

Ski areál Hlinsko se rozprostírá v krásném prostředí Českomoravské vysočiny. Nabízí zázemí pro rodiny s dětmi, ale také začínající i zkušené lyžaře. Naleznete zde modrou, červenou a černou sjezdovku a nově i dětský svah.

Více...

Skiareál Svratka

Sjezdovka leží v severovýchodní části CHKO Žďárské vrchy. Svými parametry uspokojí jak děti a začátečníky, tak i náročnější sjezdaře.Parkoviště je přímo u bufetu s občerstvením a lyžařům, které zmůže únava je k dispozici vytápěný stan. Délka vleku 400 m, umělé osvětlení, zasněžování a kapacita vleku je 400 osob za hodinu.

Více...

Skiareál Hluboká u Trhové Kamenice

Sjezdovku naleznete pár kilometrů od města Hlinska. Délka sjezdovky je 300 metrů. Vlek typu poma a dětský provázkový vlek (50 metrů). Parkoviště, které je zdarmanaleznete u sokolovny. Možnost občerstvení ve vytápěné chatě s posezením.

Více...

Sjezdovka Trhová Kamenice

Sjezdovku naleznete pár kilometrů od města Hlinska. Délka sjezdovky je 300 metrů. Vlek typu poma a dětský provázkový vlek (50 metrů). Parkoviště, které je zdarmanaleznete u sokolovny. Možnost občerstvení ve vytápěné chatě s posezením.

Více...

Skiareál Jimramov

Leží na severních svazích obce Nový Jimramov svažujících se k řece Fryšávce. Svojí rozlehlostí, členitostí a množství využití tras pro sjezd je naprosto ojedinělý na Vysočině. Poskytuje výborné lyžařské prostředí jak pro náročné lyžaře, tak i pro naprosté začátečníky. Na vysoké úrovni je zde udržován snowpark, 800m dlouhá skicrossová trať Kanada a velmi oceňovaná je i možnost freestylového lyžování.

Více...

Běžecké lyžování

V okolí Hlinska si přijdou na své také běžkaři, kteří se ve stopě mohou projet na různá místa. Přehled upravených tratí na hlinecku:

Krátké trasy

Hlinsko - Rataje (3 km zelená , 4 km modrá, 5 km červená), standardní tratě s důrazem na zajímavý a členitý profil, upravovány pro klasický běžecký styl a v případě ideálníchpro bruslení

Dlouhé trasy

Hlinsko - Jeníkov - Hlinsko (10 km), kaple sv. Václava, patrná chalupnická zástavba, nedaleko nejvyšší vrchol Železných hor Pešava (697 m n. m)

Hlinsko - Dědová - Hlinsko (15 km), výroba dřevěných hraček,tradiční závod v běhu na lyžích Hlinecká 30 SKI

Hlinsko - Kameničky (8 km), odbočuje v obci Ovčín doprava, končí nedaleko místního kostela, Galerie Antonína Slavíčka, roubené chalupy, Vesnice roku ČR 2001

Hlinsko - Filipov - Svratka (15 km), pramen Chrudimky, výhledy do Žďárských vrchů, z trasy možno odbočit do obcí Jeníkov, Dědová, Kameničky, na trati se koná tradiční turistický přejezd Hlinsko-Svratka

Aktivity v okolí

Objevte krásu hlinecka a vysočiny

Lyžování
Sjezdové a běžecké lyžování

Navštivte Skiareál Hlinsko a užijte si den plný zábavy. Sjezdovka o délce 450 metrů, 3 lyžařské vleky, půjčovna vybavení a škola lyžování.

Turistika
Turistika

Vysočina se nachází v samém srdci České republiky na pomezí Čech a Moravy. Nabízí spoustu turistických tras pro milovníky procházek.

Cykloturistika
Cykloturistika

V okolí Hlinska se nachází spoustu cyklotras a cyklostezek, které Vás zavedou na ty nejkrásnější a nejklidnější místa Vysočiny.


Cykloturistika
Zajímavosti a kultura

Na Hlinecku naleznete četné kulturní památky, oblíbené rodinné atrakce i přírodní zajímavosti. Vybere si každý.